Loading...

Drób

 

 

 

 

Brojlery

Nasz systematycznie rozwijany program żywienia brojlerów pozwala na hodowlę brojlera spełniającą warunki wysokich przyrostów masy ciała przy niskiej konwersji paszy.

W naszej ofercie posiadamy dwie linie paszowe żywienia kurcząt brojlerów: KW i WIK. Podział ten wynika z rozmaitych potrzeb różnych linii genetycznych brojlerów dostępnych na rynku.

 • Pasza KW jest paszą o najwyższej koncentracji składników, gwarantującą intensywne tempo wzrostu ptaków.
 • Mieszanka WIK jest paszą ekonomiczną, przeznaczoną dla ptaków utrzymywanych w trudniejszych warunkach zoohigienicznych i silnej presji środowiskowej.

Obie linie żywieniowe oparte są na koncepcji białka idealnego (idealnego profilu aminokwasowego), ponieważ tylko optymalny poziom aminokwasów strawnych pozwala na zredukowanie pobrania nadmiernej ilości białka, co warunkuje lepszą zdrowotność jelit oraz poprawia stan ściółki.

Strukturę naszych pasz zawsze dostosowujemy do fazy tuczu ptaków, aby umożliwić właściwe rozdrobnienie surowca oraz rozkład wielkości cząstek paszy (odmienny dla kruszonki i granulatu).
Wiedząc, jak ważne jest zdrowie ptasich jelit, regularnie badamy ptaki na współpracujących z nami fermach.

Produkujemy również pasze dedykowane: wzmocnione, przeciwbiegunkowe, wspomagające pracę wątroby i wiele innych.

Europejski Wskaźnik Wydajności Rzeźnej (EWW) to obiektywne narzędzie określające wyniki wagowe. Żywienie paszami Wipaszu pozwala osiągnąć ponadprzeciętne rezultaty.

 

 

 

 

 

Nioski

Nasze programy żywieniowe dla kur niosek pozwalają na pełne wykorzystanie potencjału genetycznego ptaków przy zachowaniu doskonałej kondycji i zdrowia. Optymalne poziomy składników pokarmowych dostosowane są do poszczególnych faz produkcji.

Linie produktowe dla kur niosek:

 • Nioska towarowa ( pasze na odchów: D-1, D-2, D-3; pasze w okresie nieśności DJ-1K20, DJ-2K20; DJ-3K20)
 • Nioska reprodukcyjna mięsna (pasze na odchów: DNR-1, DNR-2, DNR-3; pasze w okresie nieśności: DNJR-1, DNJR-2, DNJR-3)

Obie linie bazują na koncentratach w postaci kruszonki, która stanowi 25-30% całej kompozycji paszowej. Frakcja kruszonki oraz mlewnikowana kukurydza i pszenica uzupełnione o całe ziarna pszenicy nadają paszy odpowiednią strukturę, która jest tak ważna przy żywieniu niosek. To właśnie w kruszonce zawarte są najcenniejsze, sypkie dodatki paszowe, takie jak aminokwasy, premiksy czy enzymy, co daje pewność, że dostarczymy ptakom wszystkie niezbędne suplementy w odpowiedniej ilości.

Źródłem wapnia w naszych paszach dla niosek jest kreda, która istotnie wpływa na jakość skorupy jaj.

Dla najbardziej wymagających stad, oferujemy pasze specjalne, mające na celu poprawę zdrowotności, bądź wzmocnienie skorupy w późnej fazie produkcji.

 


 

 

 

Drób wodny

Program żywienia drobiu wodnego powstał w oparciu o najnowszą wiedzę i wymagania żywieniowe kaczek i gęsi przeznaczonych do tuczu. Ma on na celu pokrycie zapotrzebowania żywieniowego na wszystkie składniki pokarmowe zarówno w okresie wzrostu jak i tuczu ptaków, co determinuje prawidłowy rozwój organizmu oraz końcowe wyniki produkcyjne ptaków.

Linie produktowe dla drobiu wodnego:

 • Kaczki (pasze KBK – 1, KBK – 2, KBK – 3)
 • Gęsi (pasze KBG – 1, KBG – 2, KBG – 3)

W celu optymalnego wykorzystania potencjału genetycznego ptaków, poza prawidłowym żywieniem, należy pamiętać o zapewnieniu ptakom prawidłowych warunków zoohigienicznych.

 

 

 

 

Indyki

Kluczem do maksymalnego wykorzystania potencjału genetycznego indyków jest jak najniższe spożycie paszy z jednoczesnym zachowaniem prawidłowej zdrowotności i kondycji ptaków. Nasz program żywieniowy pozwala osiągnąć wysoką wydajność rzeźną przy wyrównanym tempie wzrostu.

Parametry receptur naszych pasz odnoszą się głównie do genetycznego potencjału indyków ras ciężkich. Szczególny nacisk kładziemy na rozwój naszej podstawowej linii żywienia indyków: IBN

Na skuteczny program żywieniowy indora składa się siedem pasz (kolejno IBN-1, IBN-2 itd.) o strukturze dostosowanej do wieku ptaków.

Gwarantujemy dużą elastyczność dostosowania żywienia do indywidualnych potrzeb i problemów w trakcie tuczu indyków, poprzez możliwość stosowania pasz specjalnych, dopasowanych do sytuacji na fermie:

 • Pasza Pro – stosowana, gdy pojawia się problem mokrej ściółki, zawiera dodatki działające przeciwbiegunkowo
 • Pasza Plus – pasza wzmocniona , stosowana na stadach zdrowych wykazujących niedowagę
 • Pasze Spec – odpowiadające na specyficzne problemy stad np.: brak apetytu, kanibalizm, zjadanie ściółki itp.

 


 

Premiksy

ProWital – profesjonalne premiksy dla drobiu.

Linię premiksów dla drobiu ProWital dedykujemy klientom produkującym paszę samodzielnie.

W skład linii wchodzą:

 • Prowital KW Standard – optymalny balans ceny i kompozycji
 • Prowital KW – flagowy produkt o wysokim poziomie aminokwasów oraz mikroelementów, zawiera najnowsze rozwiązania enzymatyczne
 • Prowital KW ŁAPA – premiks dla stad z problemem jakości „łapek”
 • Prowital IBN – linia premiksów dla indyków z wysoką zawartością fosforu mineralnego
 • Prowital Viacid – multifunkcjonalny zakwaszacz zawierający zabezpieczenie przeciwko bakteriom beztlenowym
 • Prowital Herbasorb – sorbent mycotoksyn wspierający detoksykację wątroby
 • Prowital Hydro RS – naturalny stymulator wzrostu

Powyższe produkty występują w koncentracjach : 4% ; 2,5% ; 1,25% ; 0,5% .

Wysoki poziom aminokwasów oraz ich odpowiednia proporcja w połączeniu z kompleksowym pakietem witamin to sposób na ekonomiczną i zdrową hodowlę.